Stiklo dūžio daviklis

Stiklo dūžio daviklis, tai jutiklis, kaip sako ir pats stiklo dūžio davikliaipavadinimas, skirtas identifikuoti stiklo dūžį ir apie tai pranešti apsaugos signalizacijos centralei.

Pagal jungimo būdą stiklo dūžio davikliai gali būti:

  • laidiniai
  • belaidžiai

Belaidžiai davikliai maitinami iš įdedamų baterijų ir daviklio suveikimo signalą centralei perduoda radijo bangomis. Laidiniai judesio davikliai jungiami laidais. Laidiniai paprastai būna keletą kartų pigesni. Jų didesnis ir patikimumas, paprastesnis aptarnavimas.

Skirtingų firmų stiklo dūžio davikliai gali veikti naudodami skirtingas dūžio identifikavimo technologijas. Stiklo dūžis identifikuojamas analizuojant garsą, patalpos slėgį ir pan. Dažnai davikliuose naudojamos kelios technologijos. Taip pat naudojamos specialios melagingų suveikimų sumažinimo priemonės.

Stiklo dūžio davikliai gali būti su suveikimo atmintimi (jiems reikalingas perkrovimas, jei buvo suveikimas, net ir esant neaktyvuotai signalizacijai) ir be suveikimo atminties. Jei naudojami davikliai su atmintimi, po daviklio suveikimo paprastai signalizacijos įjungti nepavyks, arba ji bus įjungiama su pažeista zona. Kad to nebūtų, naudojamas specialus daviklio jungimo būdas montavimo metu ir tada su specialia klaviatūros komanda davikliai perkraunami (trumpam nutraukiamas ir vėl atstatomas jų maitinimas).