Saugumas esant namuose

Įsilaužėliai paprastai vengia namų, kuriuose yra žmonių. Tačiau visada būna ir išimčių ir jūs neturėtumėte manyti, kad niekas nesikėsins į jūsų turtą jums esant namie. Pastaruoju metu vis dažnesni atvejai, kai vagys namus „apšvarina” namuose esant šeimininkams. Nukenčia net ir namai, kuriuose įrengta signalizacija, tačiau nebūna įjungiama naktiniu ar „būnant namuose” režimu.

Jei kažkas įsilaužia į namus, kai jūsų ten nėra, tai pavojinga jūsų turtui. Jei kažkas įsilaužia , kai esate namuose, tai tampa pavojinga ne tik jūsų turtui, bet ir jums bei jūsų šeimai.

Vienas iš būdų, kaip vagys gali patekti į jūsų būstą – tai turimi ar lengvai pasiekiami raktai, jų kopija. Kitas būdas – durys atrakinamos visrakčiu. Kiek rečiau vagys eina į namus paprasčiausiai sulaužius spyną, nes triukšmas, esant šeimininkams namuose, jiems nepalankus. Kad raktai nebūtų pavogti, stenkitės neleisti nepažįstamų į namus. Raktus saugiai laikykite ir išėję iš namų, darbe ir pan.

Kitas būdas, kaip gali būti įsilaužta į jūsų namus – tai prievartinis įėjimas. Nemanykite, kad jūs be jokios priežasties tuėtumėte įsileisti į namus tik todėl, kad jie dėvi uniformą ar vairuoja kompanijos sunkvežimį – šitie daiktai gali būti pavogti. Geriausia pirma paskambinti į kompaniją ir patikslinti ar tikrai toks darbuotojas išsiųstas.
Jei kažkas atvyksta ir prašo leisti paskambinti ar iškviesti pagalbą, jūs tai padarykite patys, tačiau geriau vidun neįsileisti. Jei jie yra sužaloti, paskambinkite telefonu 112, bet durų neatidarykite. Jei jūs išeinate paskambinti duris bent jau užkabinkite grandinėle.

Dar vienas būdas vagims patekti į jūsų namus jums esant namuose – per neužrakintas duris ir langus. Ir tai yra vienas iš dažnesnių įsibrovimo variantų. Todėl doris ir langus rekomenduotina laikyti uždarytus ir užrakintus. Kambarių vėdinimui geriausia praverti orlaides. Jei namuose įrengta signalizacija, tai nakčiai palikite išorinio perimetro apsaugą.