GSM komunikatorius

Kai kurios šiuolaikinės apsaugos sistemos turi integruotus GSM komunikatorius. Šio įrenginio pagalba pranešimai apie apsaugos sistemos suveikimus ir kitus įvykius ( gedimus ir pan. ) siunčiami saugos tarnybai (jei prie jos prisijungta) bei savininkui.

Pranešimai saugos tarnybai gali būti siunčiami tiek specialiais protokolais, tiek ir SMS žinutėmis. Savininkui pranešimai dažniausiai siunčiami SMS žinutėmis, kartais telefono skambučiu ar telefono skambučiu su balso pranešimais.

Senosios apsaugos sistemos tokių komunikatorių neturėjo. Jei buvo naudojamasi saugos tarnybos paslaugomis, apsaugos sistema turėdavo radijo ryšio komunikatorių arba interneto modulį. Prie senųjų apsaugos sistemų galima pastatyti ir GSM komunikatorius. Pavyzdžiui Lietuviški ELDES ar TRIKDŽIO komunikatoriai pilnai suderinami su Lietuvoje populiariomis DSC ar PARADOX apsaugos sistemomis – jų pranešimai gali būti perkelti į SMS žinutes ar per GSM ryšį siunčiami saugos tarnybų naudojamais protokolais. Su kitomis apsaugos sistemomis minėti komunikatoriai suderinami dalinai – siunčiama informacija tik apie suveikimus ar jų grupes. Originalūs DSC ar Paradox sistemų komunikatoriai yra gerokai brangesni ir naudojami rečiau.