Sarginiai šunys

Sarginis šuo yra populiarus pasirinkimas saugumui namuose padidinti. Šuo negali visiškai pakeisti namų apsaugos sistemos, kitų saugos priemonių, tačiau jis buvo ir bus viena iš puikių saugos priemonių, o tuo pačiu ir šeimos draugu, puikiu šeimos narių apsaugos būdu išvykoje.

Geriausi sarginiai šunys yra Čiau čiau, Dobermano pinčeriai, Rodezijos ridžbekas, Bulmastifas, Rotveileriai ir Vokiečių aviganiai. Šitie šunys yra tuo geresni, kad jų instinktuose užkoduotas namų saugojimas. Jų dydis ir išvaizda daro didelę atgrasinimo priemonę. Neapmokyti sarginiai šunys yra potencialiai pavojingi gyvūnai, jiems reikalingas specialus paruošimas, apmokymas.

Geriausi sarginiai šunys turi stiprų savisaugos instinktą, kuris juos verčia užsipulti visus, kas papuola į jų teritoriją ar kas nors juos užsipuola. Jie nėra tokie tolerantiški erzinimui ar įkyresniam kalbinimui, kaip kitos veislės. Dėl šios priežasties, jūsų sarginis šuo turi būti profesionaliai parengtas. Galų gale, namų ir asmens apsaugai reikalingas lengvai šeimininko kontroliuojamas, tačiau puikiai saugantis šuo.

Pirkdami šuniuką pražiai pasitarkite su geros reputacijos šunų selekcininku ar bent jau geru šunų specialistu. Šuns giminė paprastai neturi reikšmės. Ir patinas, ir patelė po apmokymo gali tapti puikiai sarginiais šunimis. Šunį reikia  pradėti socializuoti iš anksto, tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su kitais šunimis. Jie taip pat turi priprasti prie eismo ir aplinkinio triukšmo. Tai užtikrins reguliarūs pasivaikščiojimai su šunimi. Treneriai paprastai dirba su šunimis, kurie yra nuo 6 iki 12 mėnesių, nors vyresni šunys taip pat dar gali išmokti naujus naujus dalykus. Pirmas mokymas kurį šuo turi gauti yra pagrindinis paklusimo mokymas. Šuo turi išmoksti paklusti jūsų rankų ir balso signalams, turi nuo pat pradžių išmokti jums paklusti. Sarginiams šunims, yra papildomas mokymas, vadinamas kontroliuojamos agresijos mokymu, kurie vykdomi nuo 3 iki 6 mėnesių. Šių mokymų metu šuo išmoksta užsipulti pagal komandą, stiprina instinktus, kad apsaugotų jūsų namus ir jus asmeniškai.

Svarbu atsiminti, kad mokytas sarginis šuo – tai tas pats, kaip kovinis ginklas. Jūs turite prisiimti visą atsakomybę už šuns veiksmus. Pasistenkite, kad nuo šuns nenukentėtų niekuo dėti žmonės. Namuose prie įėjimo pakabinkite įspėjamuosius užrašus. Jei šuo laikomas ir kambaryje, artimuosius ir pažįstamus perspėkite apie šuns charakterį ir temperamentą, supažindinkite kaip reikėtų su juo elgtis.