Signalizacijos įrengimas, montavimas

Remontuojant savo būstą dažniausiai planuojama, kaip pertvarkyti savo interjerą. Stengiamasi teisingai pasirinkti medžiagas, meistrus, galva būna užkrauta interjero vaizdiniais. Tikrai ne kiekvienas pagalvoja apie būsto saugumą, arba pagalvoja, tačiau mano, kad tuo bus pasirūpinta po remonto…

Tai ne pats geriausias dalykas. Dar iki remonto darbų pradžios reikėtų suprojektuoti savo būsto apsaugos sistemą. To neatlikus laiku, vėliau labai apribojamos apsaugos sistemos įrengimo galimybės, padidėja įrengimo savikaina.

Jei statote namą, remontuojate butą, kitas patalpas rekomenduotina susiprojektuoti apsaugos sistemą, pravesti visus reikalingus kabelius dar prieš atliekant apdailos darbus.

Iš anksto reikėtų:

 • Numatyti apsaugos sistemos centralės montavimo vietą. Jai geriau skirti sunkiau prieinamą, paslėptą nuo pašalinių akių patalpą. Šioje patalpoje turėtų būti elektros prievadas. Jei yra laidinė telefono linija, ji taip pat turėtų būti atvesta pirmiausia į šią patalpą, o iš jos išskirstoma po visas patalpas. Taip pat rekomenduotina atvesti ir kompiuterinio tinklo kabelius, jei jie yra.
 • Numatyti daviklių montavimo vietas
  • judesio daviklių vietas geriau parinkti kampuose ant sienos prie lango), iš kurių butų laisvai aprėpiamas visas patalpos plotas
  • stiklo dūžio davikliams parinkti vietą ant lubų ar sienų vietose, iš kurių būtų vizualiai matomi visi ar didžioji dalis patalpoje esančių langų
  • dūmų ir temperatūriniams davikliams parinkti vietas ant lubų.
 • Prieš apdailos darbus turi būti pastatyti visi langų ir durų magnetiniai davikliai.
 • Jei bus statoma lauko sirena, jai reikia numatyti vietą ir iš anksto atvesti kabelį. Vieta paprastai parenkama tokia, kad sirena būtų apsaugota nuo lietaus ir sniego. Taip užtikrinsite sirenos ilgą tarnavimo laiką.
 • Pravesti visus reikalingus kabelius.
  Jei kabelius perkate patys, nepirkite kabelio, kurio gyslos mažesnio, nei 0,22 kv.mm. skerspjūvio. Priešgaisriniams davikliams pravedamas dvigyslis arba keturgyslis specialus priešgaisrinis kabelis, kurio gyslos monolitinės ir ne mažiau kaip 0,5-0,8 kv.mm. skerspjūvio. Geriau rinktis ekranuotus kabelius – jie labiau apsaugo nuo elektromagnetinių trikdžių. Tai ypač aktualu, kai mažų srovių kabeliai eina šalia 220V ar aukštenės įtampos kabelių. Pageidautina naudoti nevytos poros kabelius (kartais vytos, jei to reikalauja techninės įrangos gamintojas).
  Jei kabelius bandysite pravesti savarankiškai: iki magnetinio, stiklo dūžio daviklio reikalingas 4 gyslų kabelis, iki vidaus sirenos – 2/4 gyslų, iki lauko sirenos – 4/6 gyslų, iki klaviatūros – 4/6 gyslų, iki magnetinio daviklio – 2 gyslų (magnetiniams davikliams pajungti galima vesti kabelį ne nuo centralės, bet iki pvz. judesio daviklio, jei iki jo ateina kabelis su 2 rezervinėm gyslom). Neekranuotą kabelį vesti šalia 220V kabelio galima ne daugiau, kaip 2 metrus. Tarp pastatų apsaugos kabelį rekomenduotina įdėti į instaliacinį vamzdį – tai labiau apsaugos ne tik nuo galimų mechaninių pažeidimų, bet ir sumažins žaibo iškrovos pažeidimo tikimybę.

Patikimiau, kai apsaugos sistemos montavimo ir programavimo darbus organizuoja ir atlieka kuo mažesnis darbuotojų ratas. Informacijos apie rengiamą apsaugos sistemą nutekėjimas nėra pageidautinas. Nėra nei vienos neįveikiamos apsaugos sistemos, o ypač, jei turima informacijos apie jos įrengimo ypatumus. Todėl pasistenkite, kad tiek įrengimo, tiek ir eksploatavimo metu informacijos apie jūsų apsaugos sistemą nežinotų pašaliniai asmenys.